ТЕМА УРОКУ : НЕБЕСНА СОТНЯ.НА СТОРОЖІ ГІДНОСТІ.
ФОРМА ПРОВЕДЕННЯ : ЄДИНИЙ УРОК( проведений у 4-Б класі)
Мета: вшанувати пам'ять героїв
Небесної сотні, прищеплювати любов до Батьківщини, виховати патріотичну
свідомість, розвивати бажання стати гідними
громадянами України
ОФОРМЛЕННЯ : Куточок пам’яті
Небесної сотні (Прапор України, надписи «Слава Небесній Сотні»,«Герої не вмирають»,
«Сам не знаю, де погину…», вірші), на підлозі надпис із маленьких свічок
«Героям слава», стіл, на столі вишитий рушник, ікона Божої матері, свічка,
квіти з чорною стрічкою, мультимедійна дошка, проектор, Відео «Небесна сотня поіменно », Мелодія гімну Небесної сотні «Пливе
кача»
ХІД ПРОВЕДЕННЯ
Вчитель
. Дорогі діти. Сьогодні ми зібрались аби вшанувати пам’ять
Небесної сотні, пам'ять загиблих під час Єврореволюції, Революції гідності, як
її називають у народі.
Звучить Молитва за Україну. Вчитель читає слова(Слайд
3, 4)
Вчитель За три місяці Україна прожила цілу
історичну епоху.(СЛАЙД5)
22 листопада 2013року заява влади призупинити
підготовку до підписання угоди про Євроінтеграцію сколихнула народ України. По
містах почали збиратися студентські протестні акції.
30 листопада у Києві на Майдан вийшли сотні молодих студентів,(слайд6) які всіляко підкреслювали мирний
характер своєї акції. Злочинна влада вчинила замах на мирний протест. Десятки
протестувальників були по звірячому побиті спецпідрозділами міліції і у
важкому стані потрапили до лікарень, а доля багатьох з них невідома і до
сьогодні.Шоковані замахом на права і
свободи людини та побиттям мирних студентів, сотні тисяч українців вийшли на
Майдан. 18 лютого тодішня влада на чолі з президентом Януковичем віддала
злочинний наказ застосувати зброю і зробити «зачистку» Майдану(Слайд7), застосовуючи водомети, бронетранспортери
і вогнепальну зброю.
Постріл, другий, розірвалася тиша , і нестерпний біль…Кров,
вогонь, стрілянина на ураження… Знову смерті, поранені, відірвані руки,
проламані голови, вибиті очі, покалічені жінки, поранені священники.
Хмари зловісні нависли над нами,
Сили ворожі нас довго гнітуть,
Станьмо ж до бою усі з ворогами,
Смерть або воля та згода нас
ждуть!(Слайд 8)
Справжні бої розгорталися в центрі Києва 18-20 лютого на вулицях
Інститутській, Грушевського, на Європейській площі, майдані, у Маріїнському
парку! Навколо вибухи, стогін, горе. До
нас прийшла війна (Слайд9)
Справжня кровопролитна війна. Нас намагалися винищити за бажання
мати людську гідність і самим обирати своє життя. Настав той час, коли кожен
українець мав зробити вибір: або ти станеш рабом, або будеш вільною людиною і
житимеш у вільній державі.
На очах у всього світу
влада розстрілювала свій народ. Майдан оточили з усіх боків, взяли у щільне
кільце. Та люди не здавалися. Співали Гімн. Зі сцени лунали молитви,
патріотичні пісні.
В лави ставаймо, стяг
піднімаймо,
Хай лине грізно могутній наш
спів,
Гордо і сміло за правеє діло
Вдаримо разом на всіх
ворогів!(Слайд 10)
Проти мирних мітингувальників кинули Внутрішні війська,спецпідрозділ
«Беркут» , на дахах будинків розмістили снайперів,завозили проплачених
«тітутшок». В один день тисячі мирних людей стали солдатами свого народу.
Вони йшли голіруч проти озброєних вишколених беркутівців. А у них під
ногами зривалися світло-шумові гранати, довкола свистіли кулі. Бійці
спецпідрозділу «Беркут» застосували спецзасоби, декого розстрілювали впритул,
захоплювали і добивали поранених
Страшна звістка з майдану 22 січня облетіла весь світ.Саме 22 січня зранку на Євромайдані під час штурму
снайпер застрелив мешканця Дніпропетровська вірменина Сергія Нігояна.Згодом стало відомо про ще одного вбитого
– білоруса Михайла Жизневського. У суботу від важких поранень, отриманих 22
січня на вул. Грушевського під час зіткнень з міліцією, після кількох
перенесених операцій і не виходячи з коми, в київській лікарні помер 45-річний Роман
Сеник. 22 січня у лісосмузі поблизу Борисполя знайшли мертвим
викраденого і замордованого невідомими львів’янина
Юрія Вербицького.Вони стали першими з Небесної сотні, хто поліг на
Грушевського, пожертвувавши собою як заради тих, хто відстоював на Майдані
власну гідність, так і задля гідного майбутнього кожного українця. Активістів не ділили за національностями. Всі були
просто «майданівцями».
Засоби оборони у мітингувальників (Слайд11)Мітингувальники
«відповідали» камінням, бруківкою, яку розбирали прямо з-під ніг, петардами, та
«коктейлями Молотова». У них були тільки саморобні дерев’яні щити,
дерев’яні палиці, барикади, створені з підручних матеріалів та
палаючі автомобільні шини і їдкий дим, що густою хмарою оповив серце
України – Київ.
Палає Київ у вогні,
горять сталеві БТРи
там на межі-передовій,
народ боронять волонтери.
Палають шини і серця,
ніхто не хоче помирати,
Перед екраном матері
горять сталеві БТРи
там на межі-передовій,
народ боронять волонтери.
Палають шини і серця,
ніхто не хоче помирати,
Перед екраном матері
і там, і там їхні солдати..(Слайд
12)
Тисячі поранених і майже 100 людей було вбито снайперами та бійцями спецпідрозділів міліції. Серед них – науковці, викладачі, студенти, вчителі, художники, архітектори, театральні режисери, громадські активісти. Кров цих людей стала вироком для злочинної диктатури. Ця «Небесна Сотня» своїм життям викупили свободу для мільйонів українців і дає шанс збудувати нову демократичну правову державу.
(Слайд13)Безсмертні душі вбитих і закатованих відійшли у
небеса, але вони вічно житимуть в народній пам’яті, бо «Герої не вмирають!»
Відео « Небесна сотня
поіменно »
(Слайд 14) І мовчки сотня непокорених героїв
відходила у чисті небеса,
і погляди знесилених мільйонів
дивились вслід братам, батькам,
синам;
Вони загинули за нас весною
Віддали все що було в їхньому
житті
І ринули у небо сотнею святою
Боронити звідти нас від ворогів(Слайд
15)
Ці люди – справжні герої. Вони загинули як герої і проводжають їх як героїв.
В кожному районі, кожному місті й селі зупиняються процесії, що везуть домовини
з тілами загиблих, і місцеві люди, навіть серед пізньої ночі, зі свічками в
руках, в дощ і холод, зі слізьми на очах віддають останню шану героям.
В трагічні дні нашої
держави під час протистоянь у Києві загинули і наші земляки Кіровоградщини (Слайд 16-19)
І вже сердець немає молодих,
Що билися за волю разом з нами.
Лиш чути материнський плач за них,
Який блукає довгими ночами.
Але герої не вмирають! Вони завше будуть в наших серцях. По країні уже з’являються перші вулиці та площі, названі на честь
героїв Майдану.
Небесна Сотня – то в серцях вогонь.
Він гаряче палав за Україну.
Віднині тихим співом заспокой
Ти, земле рідная, свою дитину.
Небесній Сотні шана й молитви,
За чисті душі, що злетіли в небо.
Їм шлях високий Боже, освяти.
І в мирі, Господи, прийми до себе.
Народ вже
увінчав їх “Небесною сотнею”. На їх честь складають вірші, влаштовують імпровізовані меморіали та
співають скорботні пісні. Зокрема, пісня “Пливе кача…”, яка звучала зі сцени
Майдану 21 лютого під час прощання із загиблими, стала гімном “Небесної
сотні”. (Слайд20)
(Слайд 21,22)Тисячі людей ідуть на
Майдан віддати шану Героям Небесної Сотні, запалюють
свічки і ставлять квіти.
Вчитель . Нехай кожен з нас торкнеться пам’яттю цього священного вогню-частинки
вічного. А світло цієї свічки хай буде даниною тим, хто навічно пішов від нас, хто заради торжества справедливості
жертвував собою. Вони повинні жити в нашій пам’яті!
(Під мелодію гімну Небесної
сотні «Пливе кача» вчитель запалює свічку і передає її учням по колу. Свічку
передають з рук в руки )
Здається, що всі квіти Землі
перенеслись на Майдан. Оживає Майдан – оживає Україна.(Слайд 23)
Живи, Україно, живи для краси,
Для сили, для правди, для волі!..
Шуми, Україно, як рідні ліси,
Як вітер в широкому полі.
До суду тебе не скують ланцюги,
І руки не скрутять ворожі:
Стоять твої вірні сини навкруги
З шаблями в руках на сторожі.
Стоять, присягають тобі на шаблях
І жити, і вмерти з тобою,
І прапори рідні в кривавих боях
Ніколи не вкрити ганьбою!
Хай палають свічки пам’яті загиблих героїв «Небесної Сотні» у наших серцях,
а розмірений бій хронометра відчеканить час скорботи, душевного болю і жалю .(Слайд 23)
Тож хвилиною мовчання вшануємо невмирущу пам’ять про загиблих героїв
Небесного Війська.Хвилина мовчання
Учень Нехай пам’ятають про наших героїв,
що за волю поклали безцінне життя,
що творили історію, наше минуле,
у яке вже нема вороття.
ученьМи ще не раз згадаємо цю весну
І ці події , і цей кривавий шлях
І закарбуємо у серці “Небесну Сотню”
Яка тепер на небесах!
(Слайд 24,)Вчитель Україна
перебуває у жалобі за загиблими героями Майдану, які полягли у ході кривавих
протистоянь у центрі столиці. Цих мужніх і відданих людей, які загинули у
нерівній боротьбі, вшановує та оплакує вся Україна.
(Слайд 25) Сьогодні в Україні
оголошено ходу до місць загиблих(Свічки, пелюстки троянд….)
Вчитель Тож, мої діти ,запаліть у своїх душах вогник патріота, та понесіть його у своїх серцях. Патріотизм
кожного із нас, любов до ближнього і до країни поведуть державу вперед.
(Слайд 26)Учениця
У нашій пам'яті Ви назавжди
лишились,Історія одна, і Ви - її частина.
Ви тільки знайте, браття, ми за Вас молились,
І молимось: за Вами - ненька Україна!
Вже не повернеться додому той хлопчина,
Що його вчора тільки мати відпустила,
Поцілувала, тихо мовивши: "Іди, дитино,
За щастя України, бо вона - єдина".
Казала мати берегти себе. Але даремно,
Бо хлопець був готовий йти безстрашно,
Аби лише країна, котру так кохав страшенно,
Не стала на коліна, а боролася відважно.
Учень
Хлопчина вірив, що колись, одного ранку,
Відкривши очі, він відчує повну волю.
Але та куля, в день зимовий, на світанку,
Перехопила подих та змінила долю.
Хлопчина вірив, що колись, одного дня,
Розкаже син йому, як любить Батьківщину.
Хіба він знав, що борючись за це щодня,
Все доведеться відпустити в мить єдину.
Так. Той хлопчина, він не знав тоді,
Що нелюд пострілом прицільним забере життя.
І браття хлопця, українці, у біді,
Заплачуть, відпустивши тіло в небуття.
Учень
Але ж душа, душа Героя вічно лине!До тебе наші сльози, молитви, зізнання!
Повір, хлопчино, наша пам'ять не загине,Як і омріяні тобою воля та кохання.Небесна сотня. Прапор. Чорна стрічка.І сльози, бо ти, хлопче, словом вже не з нами.Але в думках ти поруч, і не згасне свічка,І линуть буде "Слава Україні!" над ланами. (Слайд 27)
Комментариев нет:
Отправить комментарий